شما اینجا هستید

سیاسی و اجتماعی » ۵۰ درصد روستاهای شهرستان میانه اینترنت ندارند

محمدرضا مشایخی با بیان اینکه نیاز به استفاده از اینترنت در جهان امروز بویژه با شیوع ویروس کرونا چند برابر شده است، اظهار داشت: بر اساس نیاز به برنامه ریزی برای افزایش درصد پوشش در شرایط عادی و نیز در مقاطع زمانی حساس، دولت به اتخاذ برنامه های لازم در این راستا کرده که در شهرستان میانه برنامه ریزی برای نصب ۱۲ دکل جهت تحت پوشش درآوردن روستاهای شهرستان از اولویت هاست.

وی افزود: تاکنون ۶ دکل کارگذاری شده و از ۶ دکل دیگر ۳ دکل دیگر در قالب اینترنت های ADSL های پرسرعت، طرح همت و های وب برای پوشش ۵۰ تا ۶۰ درصدی کارگزاری شده تا نیاز امروز مردم بویژه دانش آموزان در سطح روستایی مرتفع شود.

فرماندار ویژه میانه اضافه کرد:  ۳ دکل دیگر نیز برای روستاهای برنلیق، تیرآباد و شهر میانه برنامه ریزی شده تا با اتمام راه اندازی این ۱۲ دکل در قالب طرح های های وب، همت و ADSL پلاس یا پرسرعت پوشش روستاها به ۸۰ درصد برسد.

وی از  برنامه‌ریزی برای تقویت زیرساخت‌ها و دکل‌های تکمیلی به میزان ۲ تا ۴ دکل دیگر طبق بررسی ها خبر داد و افزود:  با تکمیل این زیرساخت‌ها و دکل‌ها تا پایان تابستان ۱۴۰۰ پوشش تقریبا ۱۰۰ درصدی روستاهای شهرستان محقق خواهد شد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

شهر من | پایگاه خبری تحلیل شهر من