شما اینجا هستید

اخبار » ۲۸ پژوهشگر علوم پزشکی تبریز در لیست دانشمندان برتر جهان

به گزارش شهرمن ،محمد سمیعی در گفت‌وگو با خبرنگاران با بیان این مطلب، اظهار کرد: بر اساس آخرین ارزیابی انجام گرفته توسط محققان دانشگاه استنفورد بر اساس داده‌های پایگاه اسکوپوس (single calendar year 2019) در سال ۲۰۱۹، ۲۷ هیات علمی و یک دانشجوی دکتری دانشگاه علوم پزشکی تبریز در بین دو درصد دانشمندان برتر جهان قرار گرفتند.

وی خاطرنشان کرد: پس از دانشگاه علوم پزشکی تهران با ۴۱ پژوهشگر برتر، دانشگاه علوم پزشکی تبریز، دومین دانشگاه در بین دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور است که بیشترین تعداد دانشمندان برتر جهان را دارا بوده و پس از تبریز نیز به ترتیب دانشگاه‌های مشهد، بقیه‌الله و شهید بهشتی قرار گرفته‌اند.

وی از موفقیت اعضای هیات علمی جوان و جدید دانشگاه علوم پزشکی تبریز در این رتبه‌بندی خبر داد و گفت: خوشبختانه تعداد زیادی از این ۲۸ محقق، هیات علمی‌های جدید دانشگاه هستند که در پنج الی ۱۰ سال‌ گذشته جذب شده‌اند.

سمیعی اظهار کرد: سه نفر از اساتید دانشگاه علوم پزشکی تبریز شامل دکتر یداله امیدی، دکتر ابولقاسم جویبان و دکتر علی نخودچی بر اساس طبقه‌بندی کلی جزو محققان برتر با بالاترین میزان ارجاع به مقالات، قرار گرفتند، این سه محقق به عنوان پژوهشگران مطرح در زمینه‌ی تحقیقات معرفی شده‌اند.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

شهر من | پایگاه خبری تحلیل شهر من