شما اینجا هستید

سلامت » کاهش بیماری کرونا دستاورد بزرگ طرح شهید سلیمانی
گروه : سلامت

به گزارش شهرمن به نقل از فارس ،طرح شهید حاج قاسم سلیمانی در حالی در هفته های اخیر با همکاری مشترک وزارت بهداشت و درمان و سازمان بسیج مستضعفین در سراسر کشور در حال اجراست که کارشناسان این عرصه معتقدند با اجرای صحیح و پیوسته این طرح و همچنین تعامل مطلوب میان دستگاه های مختلف می‌توان گامی اساسی در راستای کاهش مبتلایان به ویروس کرونا و همچنین قطع زنجیره کرونا در کشور برداشت.

برای اجرای همین طرح این روزها روحیه جهادی سردار شهید حاج قاسم سلیمانی به الگویی برای مقابله با کووید۱۹ در شهرستان بناب تبدیل شده و برای دفاع از حریم سلامت از گروه های خودجوش مردمی گرفته تا ارگان‌ها، سازمان‌ها و نهادهای مختلف در کنار دست اندرکاران حوزه سلامت قرار گرفته اند به نحوی که عزم همگانی برای مقابله جدی با این ویروس منحوس در جای جای کشور دیده می شود.

امیدآفرینی در میان مردم دستاور طرح شهید سلیمانی

فرماندار بناب گفت: شهرستان بناب با اجرای طرح شهید سلیمانی موفقیت های خوبی در مقابله با کرونا کسب کرد.

شهریار فتحی در رابطه با طرح شهید سلیمانی گفت: شهرستان بناب با اجرای طرح شهید سلیمانی در روستاها و محلات مختلف شهرستان با محوریت خانواده‌ها جزو اولین شهرستان‌هایی بود که اقدامات تأثیرگذاری انجام داد و موفقیت‌های خوبی نیز در این زمینه به دست آورد.

همکاری بیش از ۱۱۰۰ بسیجی برای مهار کرونا در شهرستان بناب

فرمانده سپاه ناحیه بناب با اشاره به اجرای کیفی طرح شهید سلیمانی در این شهرستان گفت: بعد از ابلاغ سراسری فرامین رهبر فرزانه انقلاب اسلامی مبنی بر مشایعت و همراه سازی متولیان در کنار بیماران کرونایی و خانواده‌های آنها، بسیجیان و سپاه ناحیه بناب موظف به انجام غربالگری حضوری در سطح شهرستان و روستاها شد.

 یحیی حیدری افزود: در اجرای این طرح بیش از یک هزار و ۱۰۰ بسیجی در قالب تیم های رصد و پایش در اجرای طرح شهید سلیمانی همکاری کردند.

به گفته فرمانده سپاه ناحیه بناب از زمان ابلاغ این طرح ۸۵۰ بسته معیشتی در قالب کمک مؤمنانه به خانواده‌های نیازمند درگیر به ویروس کرونا اهدا شده است که جا دارد از خیرین بزرگوار شهرستان و واحدهای تولیدی بابت همکاری‌های صمیمانه با قرارگاه تقدیر و تشکر کنیم.

حیدری خاطرنشان کرد: با اجرای محله محور این طرح می‌توان در شناسایی، پایش و قطع زنجیره ویروس منحوس کرونا اقدامات مؤثری داشته باشیم.

غربالگری ۵۱ هزار نفر ظرف ۴۳ روز در شهرستان بناب

مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان بناب می‌گوید: به اعتقاد بنده در طی سالیان اخیر در قالب طرح های بهداشتی در سطح کشور عملکرد شاهکارانه‌ای را در کشور شاهد بوده‌ایم که یکی اجرای طرح فلج اطفال بود که با ورود بسیج به صحنه سلامت توانستیم در ظرف یک هفته فلج اطفال را در کشور ریشه کن کنیم و عملکردی مثال زدنی را ارائه کنیم، بطوری که سازمان‌های جهانی از این طرح الگوبرداری کردند و طرح دوم اجرای طرح شهید قاسم سلیمانی در راستای کنترل شیوع ویروس کرونا بود.

علی نیّرپور با بیان اینکه در اجرای طرح شهید سلیمانی که با تلاش های سپاه ناحیه بناب و همکاری فرماندار محترم صورت گرفت، ۵۱ هزار غربالگری ظرف ۴۳ روز با مساعدت سپاه ناحیه بناب انجام شد؛ گفت: از این تعداد ۳۲۸ نفر به عنوان بیمار شناسایی شده اند که ۶۳ نفر از آنها به بیمارستان ارجاع داده شدند که در نوع خود عملکرد قابل قبولی است.

به گفته وی، با اجرای طرح شهید سلیمانی با همکاری بسیج از بیش از یک هزار واحد صنفی بازدید بعمل آمده است.

با این اوصاف، انتظار می‌رود با تداوم طرح شهید حاج قاسم سلیمانی و رعایت پروتکل‌های بهداشتی از سوی مردم و صنف‌های مختلف و پرهیز از شرکت در دورهمی‌های خانوادگی شاهد قطع زنجیره کرونا در شهرستان بناب و سطح کشور باشیم.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

شهر من | پایگاه خبری تحلیل شهر من