شما اینجا هستید

اخبار » هشدار درباره زایش بافت فرسوده تبریز

از سال ۸۴ که نقشه بافت فرسوده تبریز مشخص شده نه تنها بافت فرسوده کاهش نداشته بلکه شاهد زایش بافت فرسوده نیز بودیم که لازم است، وسعت بافت فرسوده را افزایش دهیم‌ نه اینکه آن را کاهش دهیم.

به گزارش شهرمن ،لایحه شهرداری تبریز در خصوص صدور مجوز جهت صدور پروانه ساختمانی تا آخر سال ۹۹ به منظور استمرار تسهیلات ویژه برای ساخت و سازهای جدید و فراهم آوردن شرایط تشویقی برای احیا بافت‌های فرسوده بررسی شد.

فریدون بابایی‌اقدم عضو شورای شهر تبریز اظهار داشت: طرح جامع مصوب چهار سال پیش است اما مشخص نیست آیا مصوبه دیگری وجود داشته یا خیر.

وی افزود: از سال ۸۴ که نقشه بافت فرسوده تبریز مشخص شده نه تنها بافت فرسوده کاهش نداشته بلکه شاهد زایش بافت فرسوده نیز بودیم که لازم است، وسعت بافت فرسوده را افزایش دهیم‌ نه اینکه آن را کاهش دهیم.

فرج محمد قلیز‌اده دیگر عضو شورای شهر تبریز نیز، گفت: طرح جامع چهار سال  پیش ابلاغ شده و مشخص نیست کدام‌ مصوبه بافت را تغییر داده است.

لایحه شهرداری تبریز در خصوص صدور مجوز جهت صدور پروانه ساختمانی تا آخر سال ۹۹ برای املاک عـده‌ای از شهروندان که قبل از خروج از محدوده بافت فرسوده برابر ابلاغ طرح جدید شـهرسازی، مجوز نقشه یا پیش پروانه اخذ گردیده است به منظور استمرار تسهیلات ویژه برای ساخت و سازهای جدید و فراهم آوردن شـرایط تشویقی برای احیا بافت‌های فرسوده  به تصویب رسید.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

شهر من | پایگاه خبری تحلیل شهر من