شما اینجا هستید

علم و فناوري » مهاجرت کاربران از واتس‌اپ به سیگنال

به‌دنبال فشار واتس‌اپ به کاربران خود برای به اشتراک‌گذاری اطلاعات شخصی با فیس‌بوک، روند مهاجرت به اپلیکیشن سیگنال افزایش یافته است. در تازه‌ترین نسخه به‌روز شده واتس‌اپ کاربران یا باید اطلاعات خود را با فیس‌بوک به اشتراک بگذارند یا برای همیشه امکان دسترسی به واتس‌اپ و استفاده از آن را از دست می‌دهند.
با این کار فیس‌بوک به تمامی داده‌های خصوصی مشترکان واتس‌اپ و از جمله شماره تلفن‌همراه آن‌ها دسترسی می‌یابد.
واتس‌اپ تا ۸ فوریه سال ۲۰۲۱ به کاربرانش مهلت داده در این زمینه تصمیم بگیرند. این کار با موجی از اعتراض‌ها در شبکه‌های اجتماعی همراه شده و کار به‌جایی رسید که حتی ایلان ماسک مدیر عامل شرکت‌های تسلا و اسپیس ایکس در توییتی به کاربران توصیه کرد از اپلیکیشن سیگنال استفاده کنند.
مدیران سیگنال می‌گویند در روز‌های اخیر شاهد افزایش تعداد کاربران پلت‌فرم خود بوده‌اند و همین امر باعث شده ارسال شماره تایید برای ایجاد حساب‌های کاربری جدید به گوشی‌های کاربران با تاخیر انجام شود.
ایلان ماسک که این روز‌ها جف بزوس مدیر عامل آمازون را پشت‌سر گذاشته و به ثروتمندترین فرد جهان مبدل شده، دیشب به‌شدت از فیس‌بوک انتقاد کرد و این شبکه اجتماعی را به کمک کردن به اوباش حامی ترامپ برای اشغال ساختمان کنگره آمریکا نیز متهم کرد.
از نظر وی سازماندهی آنلاین این افراد بدون استفاده از فیس‌بوک ممکن نبوده و این شبکه اجتماعی برای برخورد با افراد یادشده اقدام جدی انجام نداده است.
ماسک که در توییتر بیش از ۴۱/ ۵ میلیون تعقیب‌کننده دارد، از همه آن‌ها خواست با نصب اپلیکیشن سیگنال، دیگر از فیس‌بوک و واتس‌اپ استفاده نکنند تا شماره تلفن، نام کاربری و اطلاعات فهرست تماس گوشی آن‌ها از طریق واتس‌اپ به فیس‌بوک منتقل نشود. بسیاری از تعقیب‌کنندگان ماسک در توییتر از اظهارات وی استقبال کرده‌اند.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

شهر من | پایگاه خبری تحلیل شهر من