شما اینجا هستید

اقتصادی » مراجعه روزانه ۱۵۰۰ نفر از سایر شهرهای مختلف برای کار به شهرستان بناب/ضرورت توسعه نیروگاه حرارتی بناب

حجت الاسلام محمد باقری بنابی در حاشیه بازدید جمعی از اعضای مجمع نمایندگان استان آذربایجان شرقی از نیروگاه سهند بناب در جمع نمایندگان استان اظهار کرد: برای اولین بار جلسه مجمع نمایندگان استان آذربایجان شرقی با هدف بررسی مشکلات و کمک به تسریع در روند اجرای پروژه های شهرستان در بناب برگزار شد که به نوبه خود می تواند برای حل مشکلات مؤثر و کارآمد باشد.

وی سپس با اشاره به مشکلات دانشگاه آزاد اسلامی خاطرنشان کرد: این دانشگاه با ظرفیت و پتانسیل های بالایی که دارد، بخصوص از لحاظ ساختمانی ولی با مشکلات زیادی دست و پنجه نرم می کند که انتظار می رود نمایندگان مجلس برای برون رفت دانشگاه آزاد اسلامی از وضعیت موجود اقدام اساسی انجام دهند.

صادرات ۵۰ هزار تن کشمش به از بناب

عضو مجمع نمایندگان استان آذربایجان شرقی با اشاره به ظرفیت بسیار بالای شهرستان بناب در زمینه صادرات غیرنفتی افزود: هر سال بیش از ۱۵۰ هزار تن انگور از شهرهای مختلف کشور وارد شهرستان بناب می شود که بعد از فرآوری کشمش سالانه بیش از ۵۰ هزار تن انواع کشمش به کشورهای مختلف دنیا صادر می شود.

باقری بنابی با بیان اینکه روزانه بیش از یک هزار و ۵۰۰ نفر از سایر شهرهای مختلف جهت کار به شهرستان بناب مراجعه می کنند؛ گفت: این امر مایه افتخار برای شهرستان بناب است.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی در ادامه سخنان خود با اشاره به مشکلات شهرک ولی عصر(عج) بناب یادآور شد: این شهرک از سال ۱۳۷۶ تأسیس شده و با وجود احداث مساکن مهر در این شهرک ولی از لحاظ زیرساخت های اساسی مانند فاضلاب مشکل دارد و همین امر سبب شده که مردم برای سکونت در این شهرک استقبال نکنند.

حجت الاسلام باقری بنابی تأکید کرد: امیدواریم مجمع نمایندگان استان در راستای حل مشکلات زیرساختی این شهرک قدم های لازم را بردارند.

وی همچنین اظهار امیدواری کرد با همکاری مجمع نمایندگان استان آذربایجان شرقی بتوان برای حل مشکلات شهرستان بناب گام های مؤثری برداشت.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

شهر من | پایگاه خبری تحلیل شهر من