شما اینجا هستید

سیاسی و اجتماعی » سند تحول قضایی سندی راهبردی و نیاز روز کشور است

موسی خلیل‌اللهی در چهارمین نشست شورای پیشگیری از وقوع جرم استان در خصوص سند تحول قضایی اظهار داشت: با بیان اینکه سند تحول سندی راهبردی بوده که برنامه‌های متعددی از طریق آن قابل اجراست.

وی افزود: ماموریت‌هایی که بر اساس این سند مطرح شده، بحث رسیدگی به تظلمات، تعدیات و شکایات، حل فصل دعاوی، احقاق حقوق عامه، گسترش عدل و آزادی‌های مشروع و نظارت بر اجرای صحیح قوانین است که بر اساس آن وظایف متعددی برای مسوولان قضایی مشخص شده است.

رئیس‌کل دادگستری آذربایجان‌شرقی، خاطرنشان کرد: سند تحول قضایی، سندی راهبردی و نیاز روز کشور بوده و می‌تواند در مسائل مختلف نقش خود را ایفا کند.

 وی ادامه داد: یکی از برنامه‌های مطرح شده در سند تحول قضایی، موضوع احقاق حقوق عامه بوده و بحث اجرای قانون جامع حدنگار یکی از مصادیق احقاق حقوق عامه بوده و اگر قانون جامع حدنگار را به‌طور کامل اجرا شود، بخش عمده‌ای از دعاوی از بین خواهد رفت.

خلیل‌اللهی با بیان اینکه در استان اقدامات بسیار خوبی در رابطه با قانون جامع حدنگار شروع شده است، خاطرنشان کرد: از بدو تصویب قانون جامع حدنگار تا پایان سال گذشته ۴۰۰ هکتار تثبیت مالکیت انجام شده بود و در طی ۱۰ ماهه سال‌جاری با تلاش‌های انجام شده، یک میلیون هکتار تثبیت حقوق مالکیت انجام شده است.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

شهر من | پایگاه خبری تحلیل شهر من