شما اینجا هستید

ورزشی » سلامت ورزش آذربایجان‌شرقی در خطر است/ کاهش اعتبارات ورزش استان
گروه : ورزشی

ایوب بهتاج امروز در جلسه مشترک مدیرکل ورزش و جوانان استان با روسای ادارات ورزش و جوانان شهرستان‌های استان در هشترود از کمک مالی یک میلیارد و ۳۰۰ میلیونی به هیات‌های ورزشی شهرستان‌ها خبر داد و اظهار داشت: متاسفانه بودجه کم و ناچیز شهرستان‌ها باعث می‌شود نتوان کار ورزشی در حدقابل قبول کرد.

وی گفت: متاسفانه بودجه این اداره کل نسبت به سال‌های قبل ثابت که نشده هیچ کمتر هم شده است.

بهتاج با انتقاد از کم بودن اعتبارات و بودجه ورزش استان افزود: در استان کسی نیست جوابگو باشد که بودجه این اداره کل چرا کمتر شده است.

وی ادامه داد: متاسفانه بودجه ناچیز ورزشی برای کارهای عمرانی هزینه می‌شود و این ظلم در حق امر ورزش است.

مدیرکل ورزش و جوانان آذربایجان‌شرقی از نمایندگان استان خواست در مجلس صدای ورزشکاران را به گوش مسوولان کشوری برسانند.

بهتاج گفت: نمی‌دانم چطور نمایندگان به بحث سلامت و افزایش بودجه و به کارگیری نیرو رای می‌دهند اما به بحث ورزشی بی‌توجه هستند و من اعلام می‌کنم سلامت ورزش استان با این وضع در خطر خواهد بود.

مدیرکل ورزش و جوانان استان از اختصاص یک میلیارد تومان برای احداث خانه جوان در هشترود خبر داد.

امین امینیان  فرماندار هشترود نیز در این نشست خواستار تجهیز سیستم‌های سرمایش و گرمایشی سالن‌های ورزشی شد و گفت: متاسفانه نبود خوابگاه ورزشی در شهرستان باعث می‌شود در هنگام برگزاری مسابقات استانی و کشوری نمی‌توانیم میزبانی کنیم، از این رو تجهیز و احداث خوابگاه ورزشی در این شهرستان ضروری است.

وی تاکید کرد: برای جوانان فناوری و مهارت باید در اولویت باشد از این رو از ایجاد کارگاه‌های کارآفرینی حمایت مالی خواهیم کرد.

امینیان افزود: شهرستان هشترود رتبه اول استانی در فضای ورزشی را دارد.

در این جلسه از رئیس ورزش و جوانان هشترود بخاطر رتبه اول در گروه ب و روسای شهرستان‌های بستان آباد و آذرشهر و جلفا بخاطر کسب رتبه‌های دوم و سوم تجلیل شد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

شهر من | پایگاه خبری تحلیل شهر من