شما اینجا هستید

اقتصادی » بازگشایی مسیر ریلی نخجوان/ ایجاد آب‌گذر در پل شهید کلانتری برای جلوگیری از آسیب به دریاچه ارومیه

به گزارش شهرمن ،محمد اسلامی امروز در آیین افتتاح آزادراه  ۲۰ کیلومتری تبریز_ سهند که ۱۳ سال طول کشید در جمع خبرنگاران اظهار کرد: این پروژه با همت همه تلاش‌‌گران، مسوولان  و نمایندگان استان پیگیری شد امروز به بهره‌برداری رسید.

وی با بیان اینکه این آزاد راه ۲۰ کیلومتری بوده و امید است تا گره بزرگ از ترافیک استان بردارد، گفت: استان آذربایجان‌شرقی در وزارت راه و شهرسازی یک منطقه کانونی ترافیکی برای ترانزیت کالا و مسافربری است، از این‌رو پروژه‌های زیادی را تا پایان دولت برای بهره‌برداری داریم.

وزیر راه و شهرسازی خاطرنشان کرد: یکی از مهم‌ترین پروژه‌های این استان راه‌آهن است که بتوان تا ایستگاه خاوران رساند که البته پیمانکار ایستگاه خاوران فعال بوده و مسوولان استان و وزارت‌خانه نیز پیگیر اتمام هستند.

وی با تاکید بر اینکه راه‌آهن تبریز یک مسیر برای خط اروپایی و شمال قفقاز است، تصریح کرد: اخیرا طبق تفاهم‌نامه روسیه و جمهوری آذربایجان منعقد کردیم که با بازسازی می‌توان مسیر ریلی نخجوان بازگشایی کرد.

اسلامی ادامه داد: با اینکه این مسیر کوتاه است ولی حجم آن زیاد می‌باشد و با تامین اعتبارات قطعا یک پروژه بزرگ و تاثیرگذار خواهد بود.

وی به پروژه‌های ریلی، راهی از جمله تبریز به مرند، آزاد راه تبریز به ارومیه، بزرگراه تبریز به اهر، مراغه به هشترود، راه‌آهن سراب اردبیل اشاره کرد و گفت: برخی از این پروژه‌ها تا پایان دولت و برخی‌ها بعد از دولت به اتمام خواهند رسید.

وزیر راه و شهرسازی ابراز کرد: استان آذربایجان‌شرقی یکی از استان‌ها با بیشترین پروژه آزادراه و بزرگراه است به طوریکه با توجه به کانونی بودن این استان در کنار استان‌های آذربایجان‌غربی و اردبیل در شکوفایی کشور موثر واقع خواهد شد.

وی افزود: ۵۰۰ متر آب‌گذر در پل شهید کلانتری( ارومیه) ایجاد خواهیم کرد تا جلوی آسیب‌های دریاچه ارومیه جلوگیری شود.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

شهر من | پایگاه خبری تحلیل شهر من