شما اینجا هستید

شورا و شهرداري » بار مالی ۵۵۰ میلیارد ریالی شیوع کرونا برای شهرداری تبریز

ایرج شهین باهر در یک گفت و گوی خبری با اعلام این مطلب اظهار کرد: در حوزه مقابله کرونا، نزدیک به ۱۱میلیارد تومان هزینه کردیم و علاوه بر ۱۰ میلیارد تومان مصوبه شورای شهر برای مقابله با این ویروس، یک میلیارد دیگر از محل اختیارات شهرداری هزینه‌ شده است.

وی با بیان اینکه هزینه‌کرد شهرداری در خصوص کرونا، در حوزه‌ها و بخش‌های مختلف انجام شده است، افزود: شهرداری تبریز علاوه بر این ۱۱میلیارد تومان، به صورت غیرمستقیم نیز اقدامات گسترده‌ای انجام داده است که می توان به بخشودگی‌های اجاره املاک در جهت کاهش فشار اقتصادی بر مردم، اشاره کرد.

شهردار تبریز با اشاره به چگونگی استفاده از بودجه مقابله با کرونا در شهرداری تبریز، گفت: تولید ماسک، دستکش، لوازم ابتدایی تولید ماسک، تهیه چرخ خیاطی برای مساجد و تونل ضدعفونیاز جمله اقدامات شهرداری در حوزه کرونا است.

وی گفت: علاوه بر این، شهرداری تبریز از محل اعتبار ماده پنج، ۱۲ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان نیز در مناطق و سازمان‌ها اعم از آرامستان‌ها و شرکت واحد هزینه‌ کرده، ضمن اینکه خرید تجهیزات آتش‌نشانی، ساخت تونل ضدعفونی مقابل ادارات ضدعفونی، تهیه ماسک برای مادر و لباس و کاور برای آتش‌نشانان از جمله این هزینه‌کردهاست.

وی با بیان این‌که بخش عمده هزینه‌کرد شهرداری تبریز در ارتباط با کرونا مربوط به آرامستان ها است، گفت: بخش سوم هزینه‌کرد ما راجع به درآمدهایی است که از شهروندان دریافت نکردیم؛ همانند سازمان عون بن علی، شرکت واحد اتوبوسرانی تبریز، سازمان میادین و پایانه های مسافری شرکت که مجموع کاهش درآمد ما از آنها به ۳۲میلیارد ۵۰۰ میلیون تومان می رسد.

شهین باهر با قدردانی از همراهی و همکاری شهروندان با مجموعه شهرداری، گفت: امیدواریم با اقدامات انجام شده، شاهد کاهش شیوع بیماری و در آینده‌ای نزدیک ریشه کن شدن این بیماری باشیم.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

شهر من | پایگاه خبری تحلیل شهر من