شما اینجا هستید

یادداشت » احمدی نژاد و حواریونش!
گروه : یادداشت

زندگی سیاسی محمود را می توان مشخصا در دو بخش مجزا مورد بررسی قرار داد. بخش اول از بدو پیروزی انقلاب شروع می شود و تا سال ۹۰ ادامه دارد. بخش دوم نیز از سال ۹۰ شروع شده و تا این لحظه بر همان سبک و سیاق ادامه داشته است. هر چند زمزمه های این تغییر از همان آغازین روزهای دور دوم ریاست جمهوری اش با انتصاب مشایی به سمت معاون اولی شنیده می شد ولی استارت اصلی کار بعد از برکناری وزیر اطلاعات و خاله زنک بازی های بعدی وی زده شد. او که احساس می کرد مسند ریاست جمهوری خاله بازی است، دو هفته ای را در نارمک و کنار خانواده و در خدمت عیال محترمه گذراند و نهایتا حال با توسل به قوه قهریه یا ریش سفید بازی به دفتر کارش برگشت.
بعد از این داستان به کل عوض شد و عمده چهره های اصولگرایی از وی روی برگرداندند، آنجا که مشی و رفتار وی را در تقابل با این جریان فکری یافتند. در این بین هستند کسانی که هنوز او را معجزه هزاره سوم می دانند و بدون در نظر گرفتن ولایت پذیری یا طغیانش، همچنان مرغشان یکپا دارد و مرد کاپشن بهاری پوش برایشان حکم همان مرد رویاها با اسب سفید را دارد!
اخیرا و در فضای مجازی شاهد گفتگوی زنده یکی از مجریان استانی با استاندار سابق آذربایجان شرقی بودیم. نکته جالب این گفتگوی زنده حمایت بی قید و شرط نماینده فعلی تبریز و استاندار سابق احمدی نژاد از محمود احمدی نژاد بود! وی همچنان معتقد بود که در میان گزینه های روی میز برای آوردگاه ۱۴۰۰ رییس سابقش یک سروگردن از بقیه نامزدها بالاتر است! وی در حالی این سخنان را بر زبان می آورد که تردیدهای جدی در مورد سلامت روانی این مرد وجود دارد. آخرین مورد از شیرین کاری آقای هاله نور مربوط به جدال کلامی او با حداد عادل و رفتارهای خلاف عرف و اخلاق وی برای انتشار یک عکس بود که برای چند روز فضای سیاسی کشور را ملتهب کرد. هر چند بازی هایی از این دست برای محمود و حواریونش مسبوق به سابقه است و یکشنبه سیاه مجلس رهاورد همین رفتارهای غیر اخلاقی بود.
او در حالی از احمدی نژاد دفاع می کند که حواشی انتشار تصاویر وی با همسر مرحوم دکتر فاطمی هنوز داغ است. اما از استاندار سابق می بایستی پرسید، چرا در حالی که تردیدهای جدی در مورد اعتقاد احمدی نژاد به اصل ولایت فقیه وجود دارد و فلاکت های هشت سال دوران ریاست جمهوری اش هنوز پایان نیافته، باز حامی اوست؟ بله، احمدی نژاد یک سروگردن از بقیه کاندیداها بالاتر است چون هیچ کس مثل او این کشور را به مرز نابودی نبرده است. چون هیچ انسان عاقلی با پول نفت، و صرفا برای خود شیرینی سیب زمینی در بین مردم پخش نمی کند. این نوع حمایت کردن ها آیا نوعی دهن کجی به افکار عمومی نیست؟
احمدی نژاد از سلسه رجالی است که تاریخ مصرف شان گذشته و به مدد یک گفتگوی زنده نمی توان او را باز تولید کرد. دوستان هم اگر به دنبال مناصبی بالاتر از پست نمایندگی مردم هستند، بهتر است به دنبال مرثیه خوان دیگری باشند که از دیگ محمود حمامی گرم نخواهد شد و از این نمد کلاهی نمیتوان بافت. احمدی نژاد بخشی از تاریخ کابوس وار این سرزمین است که پایش برسد، نزدیک ترین کسانش را پای منویاتش ذبح خواهد کرد. او تلخ ترین ژانر فیلم سیاست است و حمایت استاندارش از او، این تلخی را دو چندان کرده است.
او جایی بهتر از آرشیو تاریخ نخواهد داشت و چون مردم به گفته هایش اهمیت نمی دهند، کسی با او کاری ندارد. شما دوست عزیز هم به جای شوخی با افکار عمومی به فکر حل مشکلات مردم باشید.

وحید خدادادی

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

شهر من | پایگاه خبری تحلیل شهر من