شما اینجا هستید

اقتصادی » احداث دامداری ۳ هزار راسی در هوراند/ ارتقای بیمارستان ۱۲۸ تختخوابی کلیبر به مرکز آموزش درمانی

به گزارش شهرمن به نقل از فارس ،حسین حاتمی با اشاره به دیدار و گفت‌وگو  با قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی اظهار داشت:در این دیدار با ارائه گزارشی از سیمای شهرستان‌های سه‌گانه کلیبر خداآفرین و هوراند، به رفع محرومیت‌ها اشاره کردم که نیازمند نگاه ملی است و نتیجه نگاه مرکز پیرامون، توسعه نامتوازن را به دنبال خواهد داشت.

نماینده مردم کلیبر در مجلس افزود: در این دیدار ،قالیباف با بیان اینکه خاطره خوبی از رزمندگان سرافراز لشکر عاشورا در ذهن بنده باقی مانده است گفت که آذربایجان در روزهای سخت  از آزمون شرافت و عزت با سربلندی بیرون آمده است و اکنون نوبت ما برای جبران در قبال مردم پاک آن دیار است.

وی اظهار داشت: در این دیدار موضوعات اساسی از جمله امکان گنجاندن عنوان بزرگراه اهر به کلیبر در ذیل بزرگراه تبریز اهر_کلیبر که دارای ردیف ملی است و جلب نظر مساعد سازمان برنامه و بودجه و کمیسیون تلفیق توسط رئیس مجلس، مورد بحث و بررسی قرارگرفت.همچنین رئیس مجلس قول داد در اسرع وقت از حوزه انتخابیه دیداری داشته باشد.

نماینده کلیبر،خداآفرین و هوراند در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت :با سرمایه‌گذاری و مشارکت شرکت شستا در شهرستان هوراند، یک واحد دامداری ۳ هزار راسی احداث می‌شود که تحول بزرگی در اشتغال بخش چهاردانگه ایجاد می‌کند.

حاتمی در ادامه با بیان اینکه با احداث این پروژه دامداری در بخش محروم چهاردانگه برای ۱۵۰ نفر به طور مستقیم و ۳۵۰ نفر غیرمستقیم اشتغال‌زایی ایجاد خواهد شد،مطرح کرد: در هفته‌های آینده زمین این پروژه در محدوده  بخش چهاردانگه آماده می‌شود که طبق هماهنگی‌های انجام شده  با وزیر و مدیرعامل شرکت شستا،کلنگ احداث این طرح‌ها به زمین زده می‌شود.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم با اشاره به جلسه هم فکری و هماهنگی برنامه‌های شرکت سرمایه‌گذاری شستا،ادامه داد: همچنین جلسه هم فکری و هماهنگی برنامه‌های شرکت سرمایه‌گذاری شستا جهت احداث واحد دامداری۳ هزار راسی در خداآفرین با “علی امیری راد” فرماندار شهرستان خداآفرین و “رسول داشاد”سرپرست مدیریت مرکز خداآفرین برگزار شد.

عضو هیات رییسه  کمیسیون اجتماعی مجلس با اشاره به همراهی با وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی جهت بررسی و پیگیری مشکلات بیمه شدگان تامین اجتماعی در حاشیه جلسه ستادی مشاغل خانگی در وزارت کار ادامه داد: بازدید و جلسه هم‌اندیشی همراه با متقاضی سرمایه‌گذار و رسول داشاد سرپرست مدیریت مرکز خداآفرین از محدوده خدااآفرین و قلی‌بگلو برگزار شد. همچنین به همراه دهقان نماینده ورزقان در مجلس با موسوی مدیرعامل بانک سپه استان جلسه‌ای برگزار و مسائل بانکی حوزه انتخابیه مطرح شد.

عضو هیات رئیسه فراکسیون مناطق آزاد تجاری- صنعتی و ویژه اقتصادی مجلس  با اشاره به “حق دوست” معاون آموزشی وزیر بهداشت تصریح کرد: در این دیدار علاوه بر تاکید بر راه‌اندازی مجدد رشته پرستاری در دانشگاه آزاد اسلامی واحد کلیبر، مقرر شد امکان ارتقای بیمارستان ۱۲۸ تخت خوابی کلیبر به مرکز آموزش درمانی بررسی شود.

حاتمی با اشاره به دیدار با معاون درمان وزارت بهداشت تاکید کرد: در دیدار با دکتر “جان‌بابایی” معاون درمان وزارت بهداشت، موضوع کمبود امکانات در مراکز درمانی بیمارستان شهرستان‌های سه‌گانه  مطرح و  خواستار توجه جدی وزارت بهداشت به این مناطق شدیم.

وی با تاکید بر اینکه بیمارستان کلیبر دی‌کلینیک‌های خمارلو، آبش‌احمد و هوراند به امکانات درمانی مناسب تجهیز می‌شود، ادامه داد: در این جلسه برای واگذاری دستگاه‌های سی‌تی اسکن، رادیولوژی، سونوگرافی و سایر اقلام و تجهیزات پزشکی دستورات لازم صادر شد همچنین در خصوص سایر درخواست‌ها از قبیل؛ آمبولانس و چارت اداری شبکه بهداشت هوراند رایزنی‌های لازم به عمل آمد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

شهر من | پایگاه خبری تحلیل شهر من