شما اینجا هستید

اقتصادی » آذربایجان در بن بست!

به گزارش شهرمن ،

 محمدرضا پورمحمدی، عصر امروز در جلسه ستاد بازآفرینی شهری استان که با حضور وزیر راه و شهرسازی برگزار شد، اظهار کرد: امروز  طلسم چندین پروژه ریلی و جاده‌ای استان شکسته شد.

 وی افزود: امیدواریم راه‌آهن میانه_تبریز به‌زودی به ایستگاه خاوران برسد تا قبل از پایان دولت این محور به بهره‌برداری برسد.

 پورمحمدی تصریح کرد: بزرگراه تبریز- اهر که به قتلگاه مشهور شده بود و آزادراه تبریز- سهند که امروز افتتاح شد جزو مطالبات جدی مردم آذربایجان‌شرقی هستند.

استاندار آذربایجان‌شرقی از زحمات سرمایه‌گذار پروژه آزادراه سهند _تبریز و مرارت‌های بسیاری که برای تکمیل پروژه کشیده بود، تشکر کرد.

این مسوول یادآور شد: استان ما دروازه ارتباط آسیا به اروپا محسوب می‌شود ولی متاسفانه راه‌های ریلی و جاده‌ای ما در شرایط بن‌بست قرار دارند.

وی ادامه داد:جاده تبریز- اهر تا اهر تمام شده ولی لازم است تا بیله‌سوار امتداد یابد تا به یک مسیر بین‌المللی تبدیل شود.

در این جلسه انتقال عرصه اراضی متعلق به سازمان ملی زمین و مسکن در محدوده ۴۸ هکتاری پرخطر اولویت اول و ۴۰ هکتار اولویت دوم جابه‌جایی به استناد ماده ۹ آیین‌نامه اجرایی برنامه ملی بازآفرینی شهری، به شرکت بازآفرینی مورد تصویب قرار گرفت.

همچنین مقرر شد؟ شرکت بازآفرینی شهری بعد از اخذ مصوبات لازم، اراضی مورد نظر را به توسعه‌گران از جمله شهرداری، بنیاد مسکن و غیره که اقدام به جابه‌جایی و اسکان مجدد ساکنان مناطق سکونتگاه‌های غیررسمی واگذار کنند.

همچنین مقرر گردید، اراضی موسوم به شهرک جوانان در چارچوب محدوده اراضی مصوب شورای عالی شهرسازی و معماری به شرکت بازآفرینی شهری منتقل و این شرکت بعد از اخذ سند نسبت به انتقال آن به توسعه‌گران اقدام کند.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

شهر من | پایگاه خبری تحلیل شهر من